LA Kings - Phoenix 2:1, králi sú krok od finále Stanelyho pohára

TASR, NHL.com
18.5.2012 06:52

Hokejistov Los Angeles Kings delí pod 19 rokoch od účasti vo finále Stanleyho pohára už len jediná výhra. Králi totiž v noci na piatok zvíťazili v treťom finálovom stretnutí play off Západnej konferencie NHL nad Phoenixom Coyotes 2:1 a v sérii vedú 3:0 na zápasy.

Skóre duelu v hale Staples Center síce otvoril v 22. minúte kojot Daymond Langkow, ale na jeho presnýzásah odpovedal už o necelé tri minúty Slovinec Anže Kopitar. Záverečná tretina už bola v réžii domácich, ktorí zaznamenali víťazný gól v 42. minúte zásluhou Dwighta Kinga.

Tím z Los Angeles tak vyhral ôsmy zápas v play off v rade počnúc duelom v úvodnom kole proti Vancouveru Canucks a celkovo má vo vyraďovacej sérii pozoruhodnú bilanciu 11 výhier a 1 prehra. V bránke kráľov opäť čaroval gólman Jonathan Quick, ktorý zneškodnil 18 streleckých pokusov. Z nepriaznivú sériu 0:3 na zápasy dokázali v histórii play off NHL doteraz otočiť len tri kluby .

Play off zámorskej NHL: finále Západnej konferencie:

Los Angeles - Phoenix 2:1 /stav série: 3:0/

<object width="640" height="383" id="embed" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000"><param name="movie" value="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter/embed.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /><param name="flashVars" value="hlg=20112012,3,323&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/" /><embed name="embed" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" src="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter/embed.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="383" quality="high" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always" flashVars="hlg=20112012,3,323&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/"></embed></object>