Minister Miškov nevidí dôvod na odstúpenie z funkcie

Minister Miškov nevidí dôvod na odstúpenie z funkcie
Zdroj foto:
Minister hospodárstva Juraj Miškov nevidí dôvod na odstúpenie z funkcie. Ako uviedol pre agentúru SITA Miškov, ak ho chce premiérka Iveta Radičová odvolať, má tak možnosť urobiť to sama.

“Ak je premiérka presvedčená, že na moje odstúpenie existuje dôvod, má možnosť to urobiť sama a navrhnúť moje odvolanie prezidentovi,“ povedal Miškov.

Premiérka Radičová vyzvala v utorok po rokovaní parlamentu predsedu parlamentu Richarda Sulíka a ministrov za stranu Sloboda a Solidarita, aby zo svojich funkcií odstúpili. Premiérka tak urobila po tom, čo liberáli nepodporili v Národnej rade SR hlasovanie o eurovale, ktoré bolo spojené s vyslovením dôvery vláde. “Vyzývam predsedu parlamentu, aby bol chlap a aj jeho ministri, aby vedeli čo je ich zodpovednosť a odstúpili,“ vyhlásila Radičová.

Predseda parlamentu Sulík tiež neplánuje sám odstúpiť zo svojej funkcii a prípadného svojho odvolania sa neobáva. “Uvidíme aký bude vývoj v najbližších dňoch. My to nevieme, my sme toto celé nevymysleli, a preto musíme počkať, čo sa stane,“ povedal v utorok Sulík s tým, že nevidí dôvod aby podával demisiu. “Samozrejme keď budem odvolaný budem toto znášať s pokorou,“ konštatoval Sulík.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá