Danko sa dohodol na spoločnom summite V4 a Pobaltia

Predsedníčka lotyšského parlamentu poďakovala Slovensku za ochotu prispieť k bezpečnosti na východnej hranici Severoatlantickej aliancie. Urobila tak pri stretnutí s predsedom národnej rady Andrejom Dankom v Rige.

V rámci nadchádzajúceho slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke sa uskutoční stretnutie vo formáte V4 + Baltské združenie. Oznámil to Predseda Národnej rady NR SR Andrej Danko v utorok počas oficiálnej návštevy v Lotyšsku.

Zároveň doplnil, že pôjde o summit na parlamentnej úrovni, ktorý by sa mohol uskutočniť vo februári. Predseda NR SR spresnil, že na zorganizovaní summitu V4 s Lotyšskom, Litvou a Estónskom sa dohodli so zástupcami Lotyšska, keďže jeho predsedníctvo v Baltskom združení a slovenské predsedníctvo vo V4 sa budú prelínať.

Podľa šéfa slovenského parlamentu môžu takéto rokovania pomôcť tomu, aby sa V4 vyhla nepochopeniu, "ako to bolo pri otázke migrácie". Danko zároveň pripomenul, že na jeseň by malo dôjsť k stretnutiu krajín vyšehradského zoskupenia so zástupcami Nemecka a Francúzska a v marci alebo apríli by sa malo uskutočniť rokovanie V4 + Benelux.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá