Okolo Švajčiarska: tímová časovka pre BMC, Saganovci štvrtí

Aktualizované:
Okolo Švajčiarska: tímová časovka pre BMC, Saganovci štvrtí
Zdroj foto: SITA/AP, ilu
Cyklisti amerického tímu BMC ovládli úvodnú tímovú časovku na pretekoch Okolo Švajčiarska. Sedmička v zložení Richie Porte, Simon Gerrans, Stefan Küng, Alessandro De Marchi, Michael Schär, Greg van Avermaet a Tejay van Garderen zvládla mierne zvlnenú trasu dlhú 18 km v okolí mesta Frauenfeld za 20 minút a 18 sekúnd.

Na druhom mieste skončili jazdci nemeckého Sunwebu s mankom 19 sekúnd a tretí boli pretekári belgického Quick Step Floors s časom 20:45. Len o pár stotín bola horšia zostava nemeckej stajne Bora-Hansgrohe, v ktorej sa predviedla aj slovenská bratská dvojica Peter a Juraj Saganovci. V drese BMC preťal ako prvý cieľ domáci pretekár Stefan Küng, ktorý sa tak v nedeľu oblečie do žltého dresu pre lídra celkového poradia. V nedeľu čaká pelotón 2. etapa dlhá 155 km opäť v okolí mesta Frauenfeld.

"Myslím, že sme mali dobrý štart do pretekov a som šťastný z výsledku, ktorý sme dosiahli. Bol to môj prvý pretekový deň po návrate z náročného vysokohorského sústredenia v USA a cítim sa byť v dobrej forme. Nie je to ešte na 100%, ale sme len na začiatku. Máme pred sebou ešte ďalších osem etáp," povedal P. Sagan pre svoju oficiálnu stránku.

Výsledky 1. etapy (časovka družstiev na 18 km, Frauenfeld - Frauenfeld):
1. BMC 20:18 min, 2. Sunweb +19 s, 3. Quick-Step Floors +27, 4. Bora-Hansgrohe (Peter SAGAN, Juraj SAGAN) rovnaký čas, 5. Mitchelton-Scott +29, 6. Movistar +33, 7. Bahrain-Merida +36, 8. Groupama-FDJ +45, 9. Kaťuša-Alpecin +46, 10. SAE Team Emirates +50

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá