LA Kings vygumovali Phoenix, Carter s hetrikom

LA Kings vygumovali Phoenix, Carter s hetrikom
Zdroj foto: SITA
Hokejisti Los Angeles Kings majú v play off zámorskej NHL nakopnuté k ďalšej jednoznačnej sérii. "Králi" vyhrali v noci na stredu aj druhý zápas finále Západnej konferencie na klzisku Phoenixu Coyotes a ujali sa komfotného vedenia 2:0, pričom sa celá séria presťahuje teraz do Kalifornie.

Triumf 4:0 pre hostí sa vo Phoenixe zrodil najmä vďaka dvom mužom: Jeffovi Carterovi a Jonathanovi Quickovi. Útočník Carter dosiahol prvý hetrik Kings vo vyraďovačke od čias legendárneho Waynea Gretzkého (1993) a Quick bol pozorný pri všetkých 24 pokusoch "kojotov".

Kings zatiaľ vyhrali všetkých 7 zápasov nadstavbovej časti v arénach súperov, čo je vyrovnaním počinu Chicaga z roku 2010. V súčte posledných dvoch ročníkov to už dáva šnúru 9 triumfov vonku, čo je absolútnym rekordom NHL. Zhodnú sériu úspechov zaznamenali NY Islanders v rokoch 1982 a 1983. Ťaženie na klziskách oponentov je dobrou predzvesťou pred ostatnými zápasmi, pretože tak Blackhawks, ako i Isles vo všetkých troch prípadoch z minulosti Stanleyho pohár získali.

play off zámorskej NHL: finále Západnej konferenciePhoenix - Los Angeles 0:4 /stav série: 0:2/

<object width="640" height="383" id="embed" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000"><param name="movie" value="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter/embed.swf" /><param name="quality" value="high" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /><param name="flashVars" value="hlg=20112012,3,322&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/" /><embed name="embed" pluginspage="http://www.adobe.com/go/getflashplayer" src="http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter/embed.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="383" quality="high" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always" flashVars="hlg=20112012,3,322&server=http://video.nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/"></embed></object>

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá