Kanaďania vyhrali H-skupinu, zdolali aj Bielorusov

15.5.2012 14:00

Hokejisti Kanady sa stali víťazmi základnej H-skupiny na majstrovstvách sveta v Helsinkách. Vo svojom záverečnom vystúpení v základnej fáze si poradili s nevýrazným Bieloruskom 5:1. Zo siedmich duelov prehrali Kanaďania jediný - po predĺžení s USA.

Kanaďania hrali v utorkovom zápase v pokojnom tempe, nikam sa neponáhľali. V 3. min otvoril skóre duelu Ryan O´Reilly. Bielorusi v prvej tretine vyrovnali v 15. min zásluhou Sergeja Kosticyna. V 28. min sa na tempo hry už nedokázal pozerať kanadský tréner Brent Sutter a zobral si oddychový čas. Jeho zverenci pridali a strelili tri góly. Na ľade pribudla aj nervozita, po góle na 4:1 sa strhla za bránkou Bieloruska hromadná bitka. V tretej časti sa už duel iba dohrával, Kanaďania sa nevyhli ostrým zákrokom zozadu, po ktorých duel pre tresty nedohrali Luke Schenn a Marc Methot.

Výsledok - H-skupina:
Kanada - Bielorusko 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Góly: 3. O´Reilly (Ladd, Keith), 30. Perry (Getzlaf), 33. Getzlaf (E. Kane, Perry), 35. Nugent-Hopkins (Tavares, Sharp), 49. O´Reilly (Ladd) - 15. S. Kosticyn (Kovyršin, A. Kosticyn)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: 57. L. Schenn 5+DKZ za narazenie zozadu, 60. Methot 5+DKZ za narazenie zozadu - 34. A. Kosticyn 5+DKZ za narazenie zozadu, 35. Stas 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jablukov (Nem.), Patafie (USA) - Puolakka (Fín.), Schrader (Nem.), 9140 divákov