Opozičné strany si vybrali kandidáta na primátora hlavného mesta

Opozičné strany si vybrali kandidáta na primátora hlavného mesta
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Opozičné OĽaNO, SaS a Sme rodina podporia v boji o post primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách starostu bratislavských Vajnôr Jána Mrvu. Oznámili to na piatkovej tlačovej konferencii.

Mrva už začal koncom mája zbierať od ľudí podpisy na podporu svojej kandidatúry na primátora. Kandidátom na bratislavského primátora v tohtoročných voľbách je aj architekt Matúš Vallo, podporujú ho mimoparlamentné strany Spolu a Progresívne Slovensko. Kandidátkou KDH by mala byť Caroline Líšková.

Starosta Vajnôr Mrva vlani kandidoval na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, o ktorý sa uchádzal ako nezávislý kandidát. Skončil na štvrtom mieste, volilo ho 28 842 voličov (15,97 %). Mrva sa dlhšie rozhodoval, či po dvanástich rokoch vo funkcii starostu mestskej časti Vajnory bude kandidovať na primátora hlavného mesta. Zbieraním podpisov začal od ľudí zisťovať, či je o jeho kandidatúru záujem.

Primátor hlavného mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal sa kandidatúrou na primátora v tohtoročných novembrových voľbách zatiaľ nezaoberá. „Už som túto otázku párkrát dostal, mám však pred sebou ešte veľa práce. Keď príde vhodná doba, včas to oznámim,“ odpovedal primátor na otázku, kedy sa tým bude zaoberať. Koncom minulého roka v rozhovore povedal, že sa sústredí na splnenie sľubov, ktoré dal Bratislavčanom. Za úspech považuje rokovanie s vládou, že mestu prispeje na opravu ciest. Ivo Nesrovnal je primátorom Bratislavy od novembra 2014. V komunálnych voľbách získal 50 630 voličských hlasov. Za ním skončil bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik so ziskom 40 481 hlasov. Milan Kňažko získal 35 562 hlasov.


Mohlo by vás zaujímať

TOP videá