Ziman končí ako generálny manažér, Slovan potvrdil jeho odchod

Ziman končí ako generálny manažér, Slovan potvrdil jeho odchod
Zdroj foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Vedenie hokejového Slovana Bratislava potvrdilo odchod Patrika Zimana z pozície generálneho manažéra. Stane sa tak k 31. máju 2018. O ukončenie spolupráce požiadal Ziman a zástupcovia majoritného akcionára sa rozhodli to akceptovať.

"HC Slovan Bratislava sa k aktuálnemu dianiu v klube podrobnejšie vyjadrí na mimoriadnej tlačovej konferencii v stredu 30. mája, na ktorej okrem iného oficiálne predstaví aj hlavného trénera A-mužstva v novej sezóne KHL 2018/19, avizované príchody hráčov do klubu, ako aj detailnejší program letnej predsezónnej prípravy," referuje web "belasých".

Svoje ročné pôsobenie mal dobrovoľne ukončiť ako odpoveď na nečinnosť vedenia pri jeho návrhu z konca apríla na odvolanie športového manažéra Oldřicha Štefla. "Moja požiadavka akosi zostala v 'lufte'. Najprv bol pán Široký na dovolenke, čakalo sa na jeho príchod. Potom sme sa stretli, ale to, čo som žiadal, nenašlo odozvu, preto som sa rozhodol vo štvrtok podať výpoveď. Nevidel som iné východisko,“ povedal Patrik Ziman pre web šport24.sk.

"Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že moja misia v Slovane priniesla prvky, ktoré v budúcnosti pomôžu klubu fungovať na zdravších princípoch. Neprináleží mi hodnotiť dôvody a argumenty akcionárov k personálnej zmene na poste športového riaditeľa. Ďakujem za príležitosť pracovať pre najlepšiu športovú značku na Slovensku, byť súčasťou emócie, ktorú prajem zažiť každému. Prajem všetkým fanúšikom nech sklamania čo najskôr vystrieda radosť,“ uzavrel Ziman.

Hokejistom Slovana sa ani v uplynulej sezóne nepodarilo postúpiť do play-off KHL, v tabuľke Západnej konferencie obsadil predposledné 12. miesto so ziskom 58 bodov z 56 zápasov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá