Režisér Trainspottingu nakrúti jubilejný film s Jamesom Bondom

Režisér Trainspottingu nakrúti jubilejný film s Jamesom Bondom
Zdroj foto: TASR
Britský režisér Danny Boyle nakrúti 25. film o agentovi 007 Jamesovi Bondovi. V spoločnom vyhlásení to prezradila producentská dvojica Michael G. Wilson a Barbara Broccoli. "Je nám cťou oznámiť, že neskutočne talentovaný Danny Boyle bude režírovať Daniela Craiga v jeho piatom stvárnení Jamesa Bonda," uviedli.

"S nakrúcaním 25. filmu o Bondovi začneme v decembri v Pinewood Studios, a to spoločne s partnermi z MGM. Takisto sme veľmi radi, že medzinárodným distribútorom bude Universal," dodali. Predchádzajúce špekulácie o režisérovi snímky nedávno podporil aj sám 61-ročný Boyle v rozhovore pre Metro US. "Mám taký nápad, scenárista John Hodge a ja sme dostali taký nápad a John na tom v súčasnosti pracuje," vyjadril sa.

Rovnako sa už začali šíriť aj správy o tom, kto naspieva novú skladbu pre bondovku. Medzi možnými interpretmi sa objavila 22-ročná anglická speváčka Dua Lipa.

Danny Boyle má na svojom konte Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA za réžiu snímky Milionár z chatrče a ďalšie dve nominácie na toto prestížne ocenenie v kategóriách Adaptovaný scenár a Najlepší film za drámu 127 hodín. Nakrútil aj snímky Plytký hrob, Trainspotting, Extra život, Pláž, O 28 dní, Sunshine, Tranz, Steve Jobs alebo T2 Trainspotting. Režisérsku taktovku prevzal aj nad otváracím ceremoniálom letnej olympiády v Londýne z roku 2012.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá