NBA: Houston vyrovnal sériu, zvíťazil na palubovke Warriors

23.5.2018 09:25

Basketbalisti Houstonu Rockets zvíťazili v noci na stredu vo štvrtom zápase finále play off Západnej konferencie NBA na palubovke obhajcu trofeje Golden State Warriors 95:92 a vyrovnali stav série na 2:2. James Harden prispel k výhre 30 bodmi, Chris Paul pridal v drese hostí 27 bodov. Warriors prehrali v play off doma prvýkrát od siedmeho zápasu finále 2016, po rekordnej šnúre 16 víťazstiev.

Houston uspel v Oaklande vo vyraďovacej časti vôbec prvýkrát v histórii. Rockets dokázali v závere stretnutia zastaviť ofenzívu domáceho tímu, za 12 minút mu dovolili iba 12 bodov, pričom sami nastrieľali 25. Warriors mali v posledných sekundách ešte dve možnosti dostať duel aspoň do predĺženia, ale Klay Thompson a po ňom Stephen Curry minuli cieľ.

"Tvrdím bez akéhoľvek preháňania, že sme z hľadiska defenzívy podali výkon na najvyššej možnej úrovni. Treba si uvedomiť, že čelíme najlepšiemu ofenzívnemu tímu v histórii," vyhlásil kouč Rockets Mike D'Antoni.

Domácim nestačil ani výkon Curryho, ktorý bol opäť najlepší strelec Warriors s 28 bodmi. Kevin Durant ho podporil 27 bodmi a 12 doskokmi. "Som si istý, že si preštudujeme tento zápas na videu a opäť sa nakopneme. Hráme proti skvelému tímu, ktorý nie náhodou vyhral v základnej časti 65 zápasov," citovala agentúra AP Stevea Kerra, trénera Golden State. Piaty duel je na programe v noci na piatok o 3.00 SELČ.