SaS chce legalizovať partnerstvá nielen pre gayov a lesby

SITA
14.5.2012 12:08

Návrh na legalizáciu registrovaných partnerstiev, ktorý pripravuje SaS, by mohol umožniť zmluvné uzavretie vzťahu nielen osobám rovnakého pohlavia, ale aj heterosexuálom.

SaS chce legalizovať partnerstvá nielen pre gayov a lesby
SITA

"Pracujeme s obidvoma verziami," povedal poslanec NR SR za SaS Martin Poliačik. Dodal, že návrh konzultujú s organizáciami z tretieho sektora a pôvodne zamýšľané znenie sa tak postupne mení. Rovnaký proces sprevádza aj pripravovanú novelu, ktorou chce SaS dosiahnuť dekriminalizáciu marihuany.

Poslanec podčiarkol, že odklon od pôvodných textov nie je obsahový, ale technický. Podotkol, že napríklad pri marihuane prichádza do úvahy zmena kategorizácie tejto látky či úprava množstva, ktorého držanie by bolo trestné. "Máme niekoľko verzií, postupne sa nám to košatí. Boli by sme neradi, keby to bolo legislatívno-technicky zle pripravené." Poliačik v marci avizoval, že liberáli podajú návrhy na dekriminalizáciu marihuany a na legalizáciu partnerstiev osôb rovnakého pohlavia na jednu z prvých schôdzí Národnej rady SR. Vzhľadom na úpravy sa však ich predloženie oddiali. "Možno o jeden až jeden a pol mesiaca. Chceme, aby to bolo komplexné, nemáme sa kam ponáhľať," vysvetlil. 

Oba návrhy chce SaS po finalizácii konzultovať s tými kolegami z opozície aj koalície, ktorí o to budú mať záujem. "S pánom Štefanom Kuffom asi nie," povedal na margo poslanca z klubu OĽaNO, ktorý v piatok v parlamente povedal, že vyňatie homosexuality zo zoznamu duševných chorôb bolo chybou a je nezodpovedné nechať homosexuálov behať po uliciach bez pomoci, ktorú by im mali podľa jeho názoru poskytovať napríklad psychiatri a liečebne.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok