Nóri porazili Lotyšsko 3:0

TA3
12.5.2012 14:42

Nóri si pripísali do tabuľky tri body, po piatich dueloch ich majú na konte sedem, za čo im patrí priebežná štvrtá priečka a stále živia nádej na postup zo skupiny.

V Štokholme sa hral rýchly a zaujímavý hokej, navrch však mali Nóri, ktorí dokázali premieňať šance. Prvý gól síce dali so šťastím, v prostrednom dejstve však vyzreli na brankára Lotyšov až dvakrát. Najprv sa presadil Andreas Martinsen, ktorý tečoval od modrej čiary strelu Matsa Trygga, tesne pred koncom tretiny aj pohotovo Patrick Thoresen. Výhru si v tretej tretine Nóri postrážili.

B-skupina:
Nórsko - Lotyšsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 13. Holös, 26. Martinsen (Trygg, Ask), 39. Thoresen (Hansen, Skröder). Rozhodcovia: Brueggemann (Nem.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fín.), VALACH (SR), vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše 10 min Berzinš (Lot.) za úder do hlavy, presilovky a oslabenia: 0:0, 5332 divákov.
Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli, Kristiansen - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Röymark, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. Olimb
Lotyšsko: Masalkis - Galvinš, K. Redlihs, Cibulskis, Pujacs, Lavinš, Sotnieks, Andersons, Bukarts - Sprukts, M. Redlihs, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Saulietis, Berzinš, Meija - Džerinš, Štals, Jass

8. Dánsko      4 0 0 1 3   8:15  1

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012