Poslanec Poliačik ponúkol Kuffovi kurz na zorientovanie sa v problematike homosexuality

Poslanec Poliačik ponúkol Kuffovi kurz na zorientovanie sa v problematike homosexuality
Zdroj foto: SITA
Zišli by sa mu podľa Poliačika preto, že ešte stále považuje homosexualitu za chorobu. Kuffa vraj zatiaľ na Poliačikovu ponuku nereagoval.

Návrh na kurz padol po tom, ako poslanec OĽaNO v parlamente reagoval na Poliačikove apely za zavedenie registrovaných partnerstiev. Kuffa povedal, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) kedysi homosexualitu zaradila medzi duševné choroby. "Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba," vyhlásil.

Poliačik takéto zmýšľanie odmieta. Je sklamaný z toho, že v Programovom vyhlásení vlády sú zadefinované len národnostné menšiny a na menšinu homosexuálov sa zabudlo. "Veľmi ma mrzí, že ani Programové vyhlásenie vlády, ktorá sa hlási k moderným európskym sociálnodemokratickým princípom, nedokáže vnímať aj menšiny diskriminované na základe sexuálnej orientácie," povedal pre TASR.

Rovnako ho mrzí, že na strane opozície je tiež "stále veľmi veľká miera nepochopenia, dokonca akútna neznalosť problematiky". Narážal pritom na Kuffove vyjadrenia. Poliačik vníma ako problémy homosexuálov napríklad nemožnosť dostať sa k zdravotným záznamom partnera, neprítomnosť vzájomnej vyživovacej povinnosti, nemožnosť opatrovania partnera napríklad v chorobe, dedičské konania a podobne.

Opozičný poslanec by bol rád, keby si vláda vo svojom programe všimla, že takíto ľudia na Slovensku žijú. "A pri situácii, keď sa Smer nemusí s nikým dohadovať, by som rád videl riešenie," povedal. Na začiatok by podľa neho stačilo zadefinovať registrované partnerstvá ako niečo, s čím zákon ráta. "A úplne ideálna by bola samostatná legislatívna úprava, ktorá by vo viac ako 100 zákonoch tento vzťah uznala a dala mu legislatívny rámec. Ľuďom by to zjednodušilo život," uzavrel Poliačik.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá