Hugo Chávez úspešne ukončil liečbu rakoviny

Hugo Chávez úspešne ukončil liečbu rakoviny
Zdroj foto: SITA
Venezuelský prezident Hugo Chávez sa v pondelok večer vrátil z kubánskej Havany, kde podstupoval rádioterapiu ako súčasť liečby svojej rakoviny. Tá bola tentoraz podľa jeho slov definitívne úspešná.

Svojim podporovateľom to oznámil hneď po vystúpení z lietadla na Medzinárodnom letisku Simóna Bolívara v hlavnom meste Caracas. Chávez je pri moci už od roku 1999 a trvá na tom, že sa o kreslo prezidenta bude už po štvrtý raz uchádzať aj vo voľbách naplánovaných na november. "Prichádzam s obrovským presvedčením, že táto liečba bude mať vplyv, v aký dúfame," vyhlásil po 11 dňoch strávených na Kube.

Chávez len nedávno verejne priznal, že útvar v oblasti panvy, ktorý mu odstránili v marci na Kube, bol rakovinovým nádorom. Zároveň oznámil, že bude musieť pokračovať v liečbe. Päťdesiatsedemročný líder sa podobnému zákroku podrobil aj v júni minulého roka, po absolvovaní chemoterapie sa však v októbri označil za vyliečeného. Zo svojej choroby položartom obvinil Spojené štáty, ktoré podľa neho možno "našli spôsob ako šíriť rakovinu".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá