Kanaďania štyrmi gólmi otočili stretnutie s Fínskom

11.5.2012 21:31

Hokejisti Fínska v piatkovom stretnutí "slovenskej" H-skupiny na majstrovstvách sveta v Helsinkách viedli nad Kanadou 2:0 a v polovici duelu aj 3:1, no napokon podľahli výberu "javorového listu" 3:5.

O rozprávkový vstup Suomi do súboja sa dvoma gólmi v rozpätí 6. - 11. minúty postarali Antti Pihlström a Mikko Koivu, po treťom presnom zásahu z hokejky Jussiho Jokinena viedli domáci v 28. min 3:1. Kanaďania však do konca druhej tretiny vyrovnali zásluhou Johna Tavaresa a Jeffa Skinnera, v záverečnej časti hry rozhodol o ich víťazstve na začiatku 47. min Evander Kane. Veľký obrat zavŕšil gólom do prázdnej bránky 24 s pred koncom Jordan Eberle

H-skupina (Helsinki):
Fínsko - Kanada 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 6. Pihlström (N. Kapanen), 11. M. Koivu (J. Jokinen), 28. J. Jokinen (Salmela) - 26. Burrows (O'Reilly, Methot), 35. Tavares (Skinner, Russell), 39. Skinner (Nugent-Hopkins, D. Keith), 47. E. Kane (C. Perry), 60. Eberle (Tavares, D. Keith)

Fínsko: Lehtonen - Mäenpää, Hietanen, Väänänen, Järvinen, Niskala, Salmela, Kukkonen, Jaakola - J. Jokinen, M. Koivu, V. Filppula - Granlund, Pesonen, Immonen - Kontiola, Joensuu, Komarov - Pyörälä, N. Kapanen, Pihlström

Kanada: C. Ward - D. Keith, Bouwmeester, Phaneuf, Methot, Russell, Quincey, L. Schenn - Getzlaf, C. Perry, E. Kane - Eberle, Tavares, Skinner - P. Sharp, Nugent-Hopkins, Jamie Benn - Purcell, O'Reilly, Burrows - A. Ladd