Fanúšikovia sa bili v priamom prenose, dostali doživotný zákaz

Fanúšikovia sa bili v priamom prenose, dostali doživotný zákaz
Zdroj foto: SITA/Peter Rusko (ilustračné)
Účastník finále najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 HC '05 iClinic Banská Bystrica dôrazne odsúdil konanie skupiny fanúšikov, ktorá sa po šiestom zápase série proti Dukle Trenčín ocitla v útrobách štadióna a zjavne pod vplyvom alkoholu sa snažila vtrhnúť do šatne banskobystrických hráčov.

Ich konanie odsúdili

Keď im v tom usporiadateľská služba zabránila, podgurážení priaznivci aspoň slovne inzultovali kapitána hostí Branka Radivojeviča v mixzóne, potom sa pri novinároch strhla bitka, incident upokojili až privolané policajné zložky.

"Vedenie klubu, hráči a realizačný tím ostro odsudzuje konanie niektorých členov fanklubu po šiestom finálovom stretnutí. Menovať ich nebudeme, nakoľko na základe podania trestného oznámenia zo strany klubu, polícia SR už začala vyšetrovanie. Zo zverejnených videozáznamov na internete a v médiách je však jasné, o koho menovite ide," píše sa v oficiálnom vyhlásení na stránke klubu.

Tvrdé jadro fanklubu

Správanie výtržníkov nekvituje ani fanklub Banskej Bystrice. "Tento agresívny útok na hráčov, vedenie klubu a usporiadateľskú službu zorganizovala malá skupina - ako si hovoria 'tvrdé jadro' fanklubu, od ktorých sa väčšina členov fanklubu verejne - predovšetkým na facebooku, dištancuje. Na zverejnených videozáznamoch jasne vidieť, že táto agresívna skupinka pod značným vplyvom alkoholu nebola ani po niekoľkých výzvach ochotná opustiť priestor pri hráčskych šatniach a po snahe vytlačiť ich z priestoru, začala agresívny a fyzický útok, pri ktorom došlo aj k vážnym zraneniam. Kto konkrétne fyzický útok začal, je z videozáznamov jasné tiež. Veľmi smutné je, že tento útok sa odohral pred zrakom manželiek a detí hráčov. Ako reagovali deti, si vie predstaviť asi každý," uviedli zástupcovia "baranov".

Členovia "Ultras Iskra" následne vyhlásili bojkot utorňajšieho rozhodujúceho siedmeho stretnutia finálovej série. "Je pre nás nepochopiteľné, že táto skupinka, ktorá si zjavne 'prisvojila' celý fanklub, s ktorým roky spolupracujeme a podporujeme aj finančne, hneď po útoku zverejnila vyhlásenie o bojkote nášho klubu. Na toto môžeme povedať len jedno, ich bojkot bude doživotný, nakoľko už teraz majú doživotný zákaz vstupu na všetky stretnutia HC '05 iClinic Banská Bystrica. Tak isto sú doslova absurdné ich vyhlásenia, že chceli "len dohovoriť" hráčom a že oni žiadny útok nezačali. K tomuto nie je viac čo dodať, len opäť odkázať na zverejnené videozáznamy. Na záver chceme vyjadriť vďaku ostatným členom fanklubu za neustálu podporu a najmä za podporu v týchto "ťažkých" chvíľach. Spolupráca a podpora fanklubu, samozrejme bez týchto konkrétnych osôb, pokračuje ďalej," dodali Banskobystričania na záver vyhlásenia.

Finále elitnej slovenskej súťaže vrcholí v Trenčíne. "Barani" viedli na zápasy 3:0, no následne trikrát uspeli Trenčania a dotiahli sériu až do rozhodujúceho siedmeho duelu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá