Matica je s menovaním Laššákovej spokojná, vyzýva na posun vpred

Matica je s menovaním Laššákovej spokojná, vyzýva na posun vpred
Zdroj foto: SITA/Diana Černáková
Vedenie Matice slovenskej víta, že sa novou ministerkou kultúry stala Ľubica Laššáková. Považuje ju za osobnosť s dlhoročnými skúsenosťami vo verejnoprávnom médiu a regionálnej kultúre. MS podľa jej hovorkyne Veroniky Matuškovej pozorne sleduje spoločenskú situáciu v súvislosti s novovymenovanou ministerkou.

"Ako najstaršia kultúrna a národná inštitúcia Slovákov sa nielen zasadzuje za to, ale aj dennodenne pracuje na tom, aby sa kultúra rozvíjala v rozmanitých smeroch a vo všetkých regiónoch Slovenska. Predstavitelia MS veria, že aj vďaka dlhoročným skúsenostiam vo verejnoprávnom médiu a regionálnej kultúre nová ministerka vo svojom funkčnom období rovnocenne podporí nielen kultúru v slovenských regiónoch, ale výraznejšie aj mladú generáciu v rôznych kultúrnych oblastiach. Je dôležité, aby šancu na rozvoj talentov dostali deti a mládež zo všetkých regiónov i sociálnych vrstiev rovnako," uviedla Matušková.

"MS rešpektuje výsledky demokratických volieb, nomináciu Ľubice Laššákovej a jej vymenovanie prezidentom SR. Preto vyzýva na posun vpred a očakáva predstavenie vízií o smerovaní kultúry v najbližších rokoch i konkrétne výsledky práce, na základe čoho bude verejnosť oprávnená ministerku hodnotiť. Zároveň je presvedčená o tom, že práve kultúrou môžeme spoločnosť spájať, a nie ju rozdeľovať, čo už MS v praxi potvrdila naštartovaním spolupráce s rôznymi inštitúciami a organizáciami od začiatku tohto roka," dodala Matušková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá