Mohutné explózie v sýrskej metropole zabili najmenej 55 ľudí

Mohutné explózie v sýrskej metropole zabili najmenej 55 ľudí
Zdroj foto: SITA
Dva silné výbuchy dnes zazneli na východe sýrskej metropoly Damask. Režim v médiách vyhlásil, že v Damasku útočili teroristi. Útoky neprežilo najmenej 55 ľudí a okolo 200 utrpelo zranenie.

Najmenej 55 ľudí zahynulo pri dvoch výbuchoch, ktoré dnes ráno otriasli sýrskym Damaskom. Informovala o tom štátna televízia, podľa ktorej išlo o útok "teroristov". Explózie podľa agentúry AP ťažko poškodili budovu vojenskej tajnej služby, ktorá sa podieľa na potláčaní už 14 mesiacov trvajúceho povstania proti režimu prezidenta Bašára Asada. K silným výbuchom došlo krátko pred 8.00 h v čase, keď pracovníci a študenti prichádzajú do zamestnania a do škôl.

Televízne zábery ukázali desiatky zničených a zhorených vozidiel, niektoré so spálenými ľudskými pozostatkami. Na ceste bolo vidieť veľký kráter. K intenzívnemu ostreľovaniu zo strany sýrskej armády došlo v noci na dnes v meste Homs na severe krajiny, uviedla stanica BBC. Opoziční aktivisti označili ostreľovanie za najhoršie za uplynulé týždne.

V Homse sa nachádza 11 pozorovateľov OSN v snahe zabezpečiť dodržiavanie prímeria. Majú však podľa BBC nesplniteľnú úlohu, keďže obe strany porušujú deklarovaný pokoj zbraní.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Ku krvavým útokom sa vyjadril aj nemecký šéf diplomacie na stretnutí s Miroslavom Lajčákom

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá