Kanaďania len tesne zdolali Švajčiarov 3:2

9.5.2012 21:42

Hráči Kanady zvíťazili v stredajšom večernom dueli v helsinskej H-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji nad Švajčiarmi 3:2. Vyrovnaný duel lepšie začali Švajčiari, ktorý po prvom dejstve viedli zásluhou gólu Damiena Brunnera.

Kanaďania vyrovnali okamžite po prvej prestávke zásluhou Johna Tavaresa, po ktorého prihrávke dostal "javorové listy" do vedenia 2:1 na začiatku tretej tretiny Jordan Eberle. Švajčiar Goran Bezina opäť zdramatizoval stretnutie presilovkovou strelou v 44. min, po brejku však rozhodol v 49. min kapitán Kanady Ryan Getzlaf.

Výsledok - H-skupina:
Kanada - Švajčiarsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 21. Tavares (Eberle, Skinner), 41. Eberle (Tavares), 49. Getzlaf (C. Ward) - 2. Brunner (Bezina, Romy), 44. Bezina (Romy, Brunner)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Levonen (Fín.) - Blümel (ČR), Puolakka (Fín.)

8. Kazachstan 4 0 0 0 4 8:18 0

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012