Kiska je najdôveryhodnejší líder, Fico sa prepadol ku Kotlebovi

TA3 SITA
11.4.2018 12:31

Prezident Andrej Kiska je podľa posledného prieskumu agentúry AKO najdôveryhodnejším politickým lídrom, zároveň mu namerali aj najnižšiu mieru nedôvery. Výrazne si pohoršil expremiér a šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorý sa v dôvere prepadol až na deviate miesto, pred lídra ultranacionalistickej ĽSNS Mariana Kotlebu. Podobne si vedie aj v rebríčku nedôvery.

Bývalý premiér a predseda strany Smer-SD Fico je druhým najnedôveryhodnejším politikom Slovenska. Nedôveruje mu až 72 percent občanov, dôveru mu prejavilo 24 percent Slovákov. Fica predbehol líder Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba, ktorému nedôveruje 76 percent občanov Slovenska. Dôveru mu prejavilo 21 percent opýtaných.

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý uskutočnila v dňoch 4. až 7. apríla na vzorke 1 000 respondentov. Do zoznamu politikov, mená ktorých respondentom čítali v náhodnom poradí, boli zaradení predsedovia strán, ktoré by sa teraz dostali do parlamentu, plus traja najvyšší ústavní činitelia. Respondent sa musel vyjadriť ku každému menu, teda nešlo o spontánne uvádzanie mien dôveryhodných politikov.

Najdôveryhodnejším politikom je prezident Andrej Kiska, ktorému dôveruje 67 percent respondentov. Nedôveruje mu 31 percent občanov. Na druhom mieste v dôveryhodnosti je premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorému verí 41 percent Slovákov. Za nedôveryhodného ho považuje 51 percent opýtaných. Predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) dôveruje 35 percent občanov, neverí mu 59 percent opýtaných.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok