Vydajú Vadalu? Súd rozhodne až po vyriešení Talianovej sťažnosti

Košická prokuratúra doručila Krajskému súdu v Košiciach návrh na vydávaciu väzbu talianskeho občana Antonina Vadalu spolu s originálom európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny. Informoval o tom hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

„O našom návrhu môže krajský súd rozhodovať až potom, čo najvyšší súd rozhodne o sťažnosti obvineného proti predbežnej väzbe. Ak súd vyhovie nášmu návrhu, bude pokračovať predbežné vyšetrovanie prokurátora, v ktorom sa budú vykonávať úkony rozhodujúce pre meritórne rozhodnutie, či sa európsky zatýkací rozkaz vykoná a či bude osoba vydaná,“ povedal Filičko.

Antonino Vadala je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Vadala spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.

Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Účelom vydávacej väzby, o ktorú žiadame, je zabezpečenie prítomnosti vyžiadanej osoby a zabránenie, aby nedošlo k zmareniu účelu konania o európskom zatýkacom rozkaze. Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu polícia zadržala 42-ročného Antonina Vadalu 13. marca, v predbežnej väzbe je v Ústave na výkon väzby v Košiciach.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá