Nová strana sa hlási k protestom, organizátori sú nepríjemne prekvapení

Nová strana sa hlási k protestom, organizátori sú nepríjemne prekvapení
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Prípravný výbor politickej strany Za slušné Slovensko poslal organizátorom zhromaždení Za slušné Slovensko otvorený list. Vyjadruje im v ňom podporu v organizácii zhromaždení a žiada o stretnutie. "Sme na rovnakej lodi," píšu v liste zakladatelia novej strany.

Vyzvali, aby sa k nim pridali

Vznikajúca strana zároveň vyzýva občanov, vrátane organizátorov zhromaždení, aby sa k nim pridali. "Sme otvorení možnosti, že zo strany časom, až bude dostatok slušných a odhodlaných ľudí pre politiku, odídeme. Ide nám o to, aby sme aktivovali hlas ľudí z ulíc v politike," vyhlasuje.

Organizátori boli z registrácie strany nepríjemne prekvapení a avizovali právne kroky. "My sme sa obrátili na právnikov, lebo to považujeme za hyenizmus. Ľudia sa tu pokojne zhromažďujú, hovoria, že sa nebude zakladať politická strana a potom niekto príde a zneužije túto značku," povedal jeden z organizátorov Juraj Šeliga.

Idú zbierať podpisy

Za vznikom strany je bývalá redaktorka STV a exhovorkyňa Ľubomíra Jahnátka z čias jeho ministrovania v rezorte pôdohospodárstva Magda Želeňáková. Okrem nej sú v prípravnom výbore Radko Olej z Košíc a Peter Hardoň z Vlkoviec. Už oznámili Ministerstvu vnútra, že idú zbierať podpisy. Oznámenie je na webstránke ministerstva. Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 podpisov.

Ministerstvo potvrdilo, že doposiaľ nikto stranu s názvom Za slušné Slovensko neregistroval. "Momentálne sme v zmysle zákona o politických stranách a politických hnutiach uverejnili oznámenie prípravného výboru, že 29. marca 2018 začali zbierať podpisy na založenie strany s týmto názvom," uviedol hovorca rezortu Petar Lazarov. Počas 180 dní sa teda iná strana s týmto názvom nedá zaregistrovať.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá