Nové vozidlo pre našu armádu testovali v extrémnych podmienkach

Nové vozidlo pre našu armádu testovali v extrémnych podmienkach
Zdroj foto: SITA/MO SR
Vojskové skúšky prototypu obrneného vozidla 8x8 stále prebiehajú a doposiaľ ukončené neboli. Na začiatku tohto roka testovali vozidlo príslušníci fínskej armády v náročných podmienkach vo Fínsku. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková.

„Skúšky v extrémnych klimatických podmienkach vo Fínsku boli vykonané v mesiacoch január - február a boli realizované príslušníkmi fínskych ozbrojených síl. Výsledky skúšok spracováva fínska strana a MO SR v súčasnosti nemá k dispozícií oficiálny záver. Na základe rokovania spoločného riadiaceho výboru projektu BOV 8x8 v mesiaci február neboli zistené žiadne závažné nedostatky,“ povedala Capáková.

Vláda 15. novembra minulého roka súhlasila s obstaraním maximálne 81 kusov bojových obrnených vozidiel 8x8 a 404 kusov vozidiel 4x4 pre potreby Ozbrojených síl SR. Slovenská armáda by mala vozidlá 8x8 postupne získať v rokoch 2018 až 2024. Približne 70 percent vozidla by mala tvoriť slovenská účasť a náklady neprevýšia štyri milióny eur s DPH za jedno vozidlo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá