Sarkozy sa mal vydávať za Maročana, čaká ho súdne pojednávanie

29.3.2018 18:10

Bývalého francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho postavia pred súd, kde bude čeliť obvineniam z korupcie a zneužívania moci. Jedno z obvinení sa týka jeho odpočutých telefonických hovorov z roku 2014, v ktorých sa snažil ovplyvňovať sudcov zaoberajúcich sa kauzou údajného nelegálneho financovania jeho kampane.

Sarkozy podľa vyšetrovateľov vystupoval pod pseudonymom Paul Bismuth, vydával sa za občana Monaka, a sľuboval sudcovi, ktorý sa jeho kauzou zaoberal, prestížne posty v Monaku.

Sudca Gilbert Azibert to explicitne neodmietol, a preto ho tiež postavia pred súd, informujú francúzske médiá. Tretím obvineným v tejto kauze je Sarkozyho právnik. Všetci traja vinu popierajú.

V separátnej kauze je Sarkozy podozrivý z toho, že prijal milióny eur od nebohého líbyjského diktátora Muammara Kaddáfího na financovanie svojej predvolebnej kampane. Sarkozy mal údajne od Kaddáfího režimu tajne prijať až 50 miliónov eur. Sarkozy v roku 2007 prezidentské voľby vyhral a v Elyzejskom paláci sídlil do roku 2012.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok