Skupina podpálila elektrické káble, cieľom útoku boli armáda a podniky

Skupina podpálila elektrické káble, cieľom útoku boli armáda a podniky
Zdroj foto: SITA/AP
V nemeckej metropole Berlín došlo v pondelok k rozsiahlemu výpadku v dodávkach elektrickej energie, keď sa bez elektriny vo štvrti Charlottenburg ocitlo približne 6500 domácností. Informovala o tom agentúra DPA.

K zodpovednosti za výpadok sa prihlásila skupina s názvom "Vulkangruppe NetzHerrschaft zerreissen", ktorej členovia podpálili veľký počet káblov elektrického vedenia a niektoré preťali. Zamýšľanými cieľmi útoku mali byť armáda, vládna letka, letisko Tegel a niekoľko veľkých podnikov.

Od pondelňajšieho poludnia sa vo štvrti Charlottenburg v západnej časti Berlína bez dodávok elektrickej energie ocitlo 6500 domácností a 400 podnikov, pričom došlo k zničeniu ôsmich vysokonapäťových káblov pod jedným z mostov.

"Hlásenie o požiari káblov sme zaznamenali o 12.53 h," uviedol v pondelok hovorca berlínskych hasičov. "Útoky na infraštruktúru, ako je elektrizačná sústava, sa týkajú nás všetkých. Tu nejde o hlúpy žart, pretože to môže ohroziť naše životy," uviedol na margo útoku berlínsky starosta Michael Müller.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá