Fica zvolili do parlamentného výboru, noví poslanci zložili sľub

Expremiér Robert Fico bude ako poslanec parlamentu členom výboru pre hospodárske záležitosti, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák bude pracovať ako člen Ústavnoprávneho výboru. V parlamente pribudli aj noví poslanci, ktorí nahradili nových členov vlády.

O zaradení Fica a Kaliňáka do výborov rozhodli poslanci hlasovaním. Exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská bola zvolená za členku ľudskoprávného výboru a výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

V parlamente pribudli aj noví zákonodarcovia. Poslanecký sľub zložili náhradníci Mária Janíková zo Smeru-SD a Ladislav Balódi z Mosta-Híd, ktorí nastúpili za nových členov vlády Richarda Rašiho a Gábora Gála. "Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života." Takto znie ústavou predpísaný sľub poslanca, ktorý sa potvrdzuje slovom "sľubujem" a podpisom.

Predsedom mandátového a imunitného výboru sa stal Juraj Blanár. V tajnom hlasovaní o tom 110 hlasmi rozhodli poslanci. Blanár vo funkcii nahrádza Richarda Rašiho, ktorý sa stal vicepremiérom pre investície a informatizáciu. Za šéfku zahraničného výboru bola 115 hlasmi zvolená Katarína Cséfalvayová. Na tomto poste nahrádza Františka Šebeja, ktorý sa vzdal poslaneckého mandátu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá