NBA: Chicago nad priepasťou, Sixers, Lakers a Celtics o krok bližšie k postupu

TASR
7.5.2012 08:50

Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v noci na pondelok vo štvrtom zápase 1. kola play off zámorskej NBA na palubovke Denveru 92:88 a v sérii vedú už 3:1.

NBA: Chicago nad priepasťou, Sixers, Lakers a Celtics o krok bližšie k postupu
CTK

Rovnaký stav je aj v sérii medzi Chicagom a Philadelphiou, ale v neprospech favorizovaných Bulls, ktorí do play off vstupovali v pozícii najvyššie nasadeného tímu, no neuspeli ani v jednom z vystúpení na pôde Sixers a od senzačného vypadnutia ich delí už iba jediná prehra. Býkom až do konca sezóny chýba ústredná opora Derrick Rose a dočasne aj Joakim Noah, no ak v najbližšom zápase doma nevyhrajú a potom neotočia stav série, stanú sa v histórii profiligy len piatou nasadenou jednotkou, ktorá vypadla v play off hneď v prvom kole. Naposledy sa blamovali len nedávno, v minulej sezóne hráči San Antonia, ktorí vypadli s ôsmym tímom Západu Memphisom.

Dôležitý krok k postupu cez prah 1. kola spravili aj hráči Bostonu Celtics, ktorí vyhrali nad Atlantou 101:79 a tiež vedú 3:1. Naopak hrozbu priskorého vyradenia odvrátili New York Knicks, ktorí po tesnom víťazstve 89:87 nad Miami znížili na 1:3.

play off NBA, 1. kolo:
Východná konferencia:
Boston - Atlanta 101:79
/stav série: 3:1/
Philadelphia - Chicago 89:82
/stav série: 3:1/
New York - Miami 89:87
/stav série: 1:3/
Západná konferencia:
Denver - LA Lakers 88:92
/stav série: 1:3/

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok