Bratislavský protest sa neuskutoční, organizátori zostávajú v strehu

Zhromaždenie Za slušné Slovensko sa v piatok v Bratislave neuskutoční. Potvrdili jeho organizátori, ktorí to zdôvodňujú vymenovaním novej vlády. Nie je vylúčené, že protesty v niektorých iných mestách sa uskutočnia. Študenti vysokých škôl namiesto zhromaždenia organizujú v Bratislave tichý pochod.

"Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo dosiahol. Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente. Sú okamihy, ktoré nie sú jednoduché, ale aj o tomto je sloboda, zodpovednosť a slušnosť. Slušní občania rešpektujú ústavu," povedali organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko.

Zároveň potvrdili, že "nikam neodchádzajú a budú pozorne sledovať systémové zmeny, ku ktorým sa nová vláda prihlásila a o ktorých hovorí, že je pripravená ihneď ich realizovať." Podľa nich to, čo vládna strana spravila doteraz, je absolútnym minimom. "Dnešok preto nie je bodkou, ale dvojbodkou. Preto zakladáme občiansku platformu "Za slušné Slovensko", ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivé a slušné Slovensko," vysvetlili s tým, že sú pripravení kedykoľvek vyjsť opäť do ulíc.

Pripomenuli, že budú vyvíjať rôzne formy občianskeho tlaku na to, aby bola vyšetrená vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a neboli žiadne podozrenia na prepojenie štátnych inštitúcii na organizovaný zločin. "Chceme vidieť, že ministerstvo vnútra funguje nezávisle a nie ako stranícka pobočka, uzavreli.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá