Brusel preverí otravu ruského exagenta, pozrie sa na útočnú látku

Do Veľkej Británie by mali počas dňa pricestovať zástupcovia Organizácie pre zákaz chemických zbraní. Prídu odobrať vzorky látky použitej pri útoku na bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru. O tejto kauze bude informovať v Bruseli rezortných kolegov šéf britskej diplomacie Boris Johnson.

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson v nedeľu povedal, že Rusko v ostatných desiatich rokoch robilo zásoby látky, ktorou bol v Británii otrávený bývalý ruský špión Sergej Skripaľ a jeho dcéra Julija.

"Skutočne máme dôkazy o tom, že Rusko si v ostatných desiatich rokoch nielenže zisťovalo, ako dopravovať nervové látky za účelom atentátov, avšak tiež vyrábalo a robilo si zásoby novičoku," povedal Johnson v rozhovore pre britskú spravodajskú stanicu BBC.

Britský minister tiež odmietol, že by novičok mohol pochádzať z britského laboratória, čo v nedeľu naznačil ruský veľvyslanec pri EÚ Vladimir Čižov, taktiež v rozhovore pre BBC. Johnson zároveň vyjadril presvedčenie, že reakcia Ruska na celý incident nebola "odpoveďou krajiny, ktorá skutočne verí vo svoju nevinu".

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá