Vo veku nedožitých 75 rokov zomrel politológ a publicista Michal Horský

Vo veku nedožitých 75 rokov zomrel slovenský politológ, pamiatkár, publicista a učiteľ Michal Horský. Potvrdil to jeho syn - Michal Horský mladší.

Michal Horský zakladal Trnavskú univerzitu a tiež jej katedru politológie, kde až do roku 2006 pôsobil ako vysokoškolský učiteľ a odborný garant. Učil aj na Katedre politológie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V roku 2016 mu vyšla kniha Politické hry.

Narodil sa 1. júla 1943 v Trnave. Bol redaktorom a neskôr výkonným riaditeľom časopisu Echo. V období Husákovej normalizácie sa zamestnal v Slovenskom ústave pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody. "V novembri 1989 sa zapojil do činnosti Verejnosti proti násiliu. Bol členom Koordinačného centra VPN a súčasťou redakcie občasníku Verejnosť. Od marca 1990 bol vedúcim volebnej kampane VPN a podieľal sa na úspechu hnutia v prvých slobodných voľbách v júni 1990," povedal Horský mladší.

Zosnulý politológ chvíľu pôsobil aj ako poslanec Snemovne národov Federálneho zhromaždenia a člen ústavnoprávneho výboru.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá