Protest opäť ochromí centrum Bratislavy. Toto potrebujete vedieť

Protest opäť ochromí centrum Bratislavy. Toto potrebujete vedieť
Zdroj foto: ILU FOTO SITA/AP
Piatkové zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave môže opäť zdržať a obmedziť premávku mestskej hromadnej dopravy.

Linky, ktoré nebudú premávať podľa harmonogramu: 31, 39, 83, 84, 93 a 184, 208, 207, 212, 3, 4, 5, 7, 8 a 9.

Odklonia aj skrátia linky MHD

Odklonia Týka sa to času od 17:00 a lokalít v bratislavskom Starom Meste. Sú to Námestie SNP, Hodžovo námestie, Kollárovo námestie i Námestie slobody. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Počas zhromaždenia budú v teréne posilnené hliadky dispečingu Dopravného podniku Bratislava, ktorý bude na vzniknutú dopravnú situáciu reagovať operatívne. Buď v spolupráci s políciou odkloní, alebo skráti linky MHD,“ pripomína dopravný podnik. Podobné odklonenie liniek bolo v hlavnom meste pre zhromaždenie aj minulý týždeň v piatok.Linky 31 a 39 odklonia z Nábr. arm. gen. L. Svobodu cez Vajanského nábrežie, Karadžičovu, Legionársku, Šancovú, Trnavské mýto a späť na konečnú Cintorín Slávičie údolie. Z Trnavského mýta budú linky jazdiť cez Krížnu a Karadžičovu a ďalej po odklonenej trase. Linky 83, 84, 93 a 184 obojsmerne odklonia na trasu Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova, Vajanského nábrežie a Most SNP.

Električky, autobusy i trolejbusy

Trasy zmenia aj niektoré trolejbusové linky. Linku č. 208 odklonia z Prievozskej cez Mlynské nivy na konečnú Nemocnica sv. Michala a späť na svoju trasu. Linka č. 207 bude odklonená obojsmerne cez ulice Záhradnícka, Karadžičova, Legionárska, Šancová, Pražská a Hroboňova. Linka 212 cestujúcich odvezie cez ulice Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova a Mlynské nivy obojsmerne. Električkové linky č. 3, 4, 5, 7, 8 a 9 budú v centrálnej mestskej oblasti premávať po odklonených trasách.

Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude v Bratislave v piatok 16. marca. Organizátori žiadajú nezávislé vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tiež žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia podozriví z korupcie a z prepojenia na organizovaný zločin. V hlavnom meste sa zhromaždenie začína o 17:00 na Námestí SNP.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá