Neďaleko floridskej univerzity sa zrútil most, zahynuli pod ním ľudia

Počet obetí tragického pádu betónového mosta pre peších v americkom Miami stúpol na šesť. Ďalších niekoľko zranených previezli do nemocníc. Incident sa stal v univerzitnom kampuse.

Uviazli pod ním vozidlá

Viacero obetí na životoch si vyžiadalo zrútenie mosta pre peších, ku ktorému došlo v meste Miami v americkom štáte Florida. Informoval o tom denník Miami Herald s odvolaním sa na miestnu políciu.

Podľa očitých svedkov sa most ponad rušnú šesťprúdovú komunikáciu Tamiani Trail nečakane zrútil práve v čase, keď na križovatke po ním svietila červená a na ceste stál rad áut. Podľa miestnej polície pod zrúteným mostom uviazlo najmenej päť alebo šesť vozidiel, pričom do nemocnice doposiaľ previezli osem zranených. Na mieste nešťastia zasahujú všetky zložky záchranného systému a polícia.

Spájal kampus s predmestím

Nedokončený most nachádzajúci sa neďaleko areálu Floridskej medzinárodnej univerzity sa zrútil krátko pred 14.00 h miestneho času len niekoľko dní po tom, čo jeho stavitelia položili v sobotu na nosné pylóny 950 ton vážiacu mostovku.

Most mal spájať univerzitný kampus s miamským predmestím Sweetwater. Plánovaný bol ako bezpečná spojnica medzi kampusom a mestečkom Sweetwater, kde žije približne 4000 študentov. S úplným dokončením stavebných prác sa počítalo v roku 2019. Na projekt prispelo aj federálne ministerstvo dopravy.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá