Podnikateľa z článku zavraždeného Kuciaka vzali do väzby

Košický krajský súd rozhodol o vzatí talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu do predbežnej väzby. Vadalu obviňujú z prepojenia na taliansku mafiu, má aj priznané styky so slovenskými politickými kruhmi.

Krajský prokurátor v Košiciach podal návrh na vzatie do predbežnej väzby Antonina Vadalu, na ktorého európsky zatýkací rozkaz vydal súd v Benátkach 9. marca 2018. Antonino Vadala je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino Vadala od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.

Ako uviedol hovorca košickej prokuratúry Milan Filičko, Krajská prokuratúra Košice prostredníctvom slovenského národného zastúpenia v Eujrouste požiadala taliansku stranu o poskytnutie dodatočných informácií v zmysle zákona o európskom zatýkacom rozkaze. Prokuratúra má 40 dní na to, aby súdu doručila originál zatýkacieho rozkazu s príslušnými dokladmi, ktoré poskytne talianska prokuratúra. Súd potom bude rozhodovať o vydávacej väzbe. Ak prokuratúra potrebné dokumenty nepredloží, bude musieť súd Antonina Vadalu prepustiť.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá