Stromček končí ako štátny tajomník, spomína sa funkcia v Smere

Stromček končí ako štátny tajomník, spomína sa funkcia v Smere
Zdroj foto: TASR/František Iván
Viktor Stromček skončil vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva dopravy a výstavby SR a tiež vo funkcii splnomocnenca vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.

Návrh na jeho odvolanie z týchto dvoch pozícií schválila na stredajšom zasadnutí vláda. Návrh na odvolanie Stromčeka z postu štátneho tajomníka rezortu dopravy predložil na rokovanie kabinetu minister dopravy Árpád Érsek. "Na základe písomného vzdania sa funkcie Viktorom Stromčekom som predložil vláde SR návrh na jeho odvolanie z funkcie štátneho tajomníka ministerstva dopravy," odôvodnil Érsek v materiáli.

Stromček sa už dlhšie spomína ako nový generálny manažér strany Smer-SD. Strana to zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Funkciu generálneho manažéra Smeru-SD dlhé roky zastáva minister práce Ján Richter. Po vlaňajších krajských voľbách sa začalo hovoriť, že by sa tejto pozícii mal venovať človek na plný úväzok. Richter chce zostať ministrom, funkcia generálneho manažéra sa tak uvoľní. Menovať človeka na tento post je kompetenciou predsedu strany Roberta Fica.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá