Handzuš trénoval, o prípadnom štarte sa rozhodne neskôr

Handzuš trénoval, o prípadnom štarte sa rozhodne neskôr
Zdroj foto: handzus
V sobotu absolvoval prvý tréning so slovenskou hokejovou reprezentáciou na MS 2012 útočník Michal Handzuš. Skúsený center zámorského tímu NHL San Jose Sharks priletel do jedného z dejísk 76. majstrovstiev sveta, fínskych Helsínk, v piatok v závere duelu Slovákov proti Kanaďanom (2:3).

Po krátkom oddychu vykorčuľoval na ľad podzemnej tréningovej haly už v sobotu. Jednotku vedenú hlavným trénerom Vladimírom Vůjtkom absolvovali všetci hráči s výnimkou Miroslava Šatana, ktorého od príletu do Helsínk trápi menšia viróza.

K národnému mužstvu by sa Handzuš pripojil oveľa skôr, ale v zámorí hľadal u špecialistov príčiny svojich zdravotných problémov. Tie ešte stále úplne nepominuli. "Je to taká ostrá bolesť, ktorú pociťujem počas záťaže tela na jednu nohu. Vtedy nemám potrebnú silu na odraz. Tak to bolo počas celej sezóny. Niekedy lepšie, inokedy horšie, no bolesť tam stále bola. Kortizón by tomu mal pomôcť. Moja situácia by sa mala zlepšovať každým dňom a ja verím, že to bude o pár dní v pohode," povedal 35-ročný Banskobystričan a pokračoval: "Dnes to bol len prvý tréning, a tak som na to nechcel veľmi tlačiť, nešiel som na sto percent. Viem, že kortizón by mal účinkovať v priebehu nasledujúcich dní, a čakám, aká bude reakcia môjho tela. Šanca je vždy. Prišiel som sem preto, aby som hral. Musí mi to však dovoliť zdravotný stav. V klube mi povedali, že ak sa na to budem cítiť, tak môžem hrať. Ja sám to nechcem odhadovať na percentá, záležať bude na tom, ako sa budem cítiť."

Už niekoľko dní slovenských fanúšikov zaujíma, či Michal Handzuš bude pripravený nastúpiť v najcennejšom dres na svetovom šampionáte v Helsinkách. "Múdrejší budeme po dvoch tréningoch. Potom sa porozprávame, či budem môcť hrať. Viem, že aj ľudia v tíme to potrebujú vedieť čím skôr. Nechcem byť brzdou. Zajtra budem vedieť, či tu zostanem alebo nie. Ak to bude zlé, tak odcestujem domov. Prihliadať budem na moje pocity, ale zároveň som požiadal i trénerov, aby ma na ľade sledovali. Ak uvidia, že to nie je v poriadku, tak nebudem mať problém s ich zamietavým názorom," poznamenal majster sveta z Göteborgu 2002.

Premiéru na MS absolvoval Handzuš ešte o dva roky skôr - pri striebre v Petrohrade. Ani po dlhých dvanástich rokoch necíti únavu a prípadnú nechuť reprezentovať. "Stále ma to baví a stále sa mi chce hrať hokej. Ak cítim, že môžem byť užitočný, tak rád prídem. So Zdenom Chárom sme spolu telefonovali hneď po tom, ako Boston vypadol. V tom čase ešte nebol stopercentne rozhodnutý. Navzájom sme si povedali, ako to vnímame. Ja sám som generálnemu manažérovi národného tímu Ottovi Sýkorovi od prvého momentu povedal, že pre štart na majstrovstvách sveta urobím všetko. Svedčí o tom i to, že som sem pricestoval, hoci neviem, či napokon nastúpim. Chcem pomôcť slovenskému tímu a zahrať si vo veľmi zaujímavom mužstve plnom nových tvárí. Teším sa na to! Najradšej by som hral už proti Fínsku, ale - tak, ako som vravel - tímu musím byť schopný pomôcť," pokračoval skúsený útočník. Na otázku, či by na MS pricestoval aj v prípade, že by sa nebojovalo o priamy postup na ZOH do Soči 2014, odpovedal: "Pravdepodobne nie, Soči hralo veľkú rolu. Rovnako však aj veci, ktoré sa stali pred rokom. Veľmi dobre si pamätám a vážim si, ako sa s nami rozlúčili ľudia po neúspešnom šampionáte. Rozlúčka s ´Demom´ bola dojemná a už vtedy som si povedal, že ak bude najbližšia šanca reprezentovať, tak určite prídem. Fanúšikovia sú na nás niekedy tvrdí, ale pred rokom ukázali, že dokážu oceniť našu snahu. Pre mňa to bolo jedno z najväčších zadosťučinení v kariére. Neberiem to tak, že máme voči fanúšikom nejaký dlh, pretože my sme už pre nich urobili veľa, máme však túžbu potešiť ich a odmeniť za podporu."

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá