Soros chce zvrhnúť Fica, píšu maďarské provládne médiá

Soros chce zvrhnúť Fica, píšu maďarské provládne médiá
Zdroj foto: SITA/AP
Americký finančný špekulant George Soros chce zvrhnúť aj slovenskú vládu premiéra Roberta Fica, ktorá je proti migrácii, konštatovali viaceré maďarské médiá blízke vláde premiéra Viktora Orbána.

Denník Magyar Idők napísal, že vraždu slovenského novinára zneužívajú "sorosovci" na podlé politické hry. Najdôležitejším človekom amerického špekulanta je prezident Andrej Kiska. Protivládne protesty organizujú ľudia, ktorí sú evidentne zo Sorosových kruhov, tvrdí denník. Magyar Idők - podobne ako aj vláde blízky spravodajský server 888.hu či Origo.hu - konštatoval, že Fico vidí za vývojom vnútropolitickej situácie Sorosovu snahu o úplnú destabilizáciu Slovenska.

Uvedené médiá uviedli, že popularita Kisku v uplynulom období priebežne klesla pre nejasné daňové kauzy z jeho podnikania, pre súkromné lety vládnym špeciálom, ale aj pre jeho pozitívny postoj k migrácii a jeho vzťah k Sorosovi, čo však platí aj o jeho poradcoch.
Médiá venujú veľký priestor odhaľovaniu vzťahov Kiskových ľudí a organizátorov protivládnych protestov k Sorosovým organizáciám.

"Zdá sa, že rovnaký recept bol použitý v prípade krajín Vyšehradskej štvorky, ktoré odmietajú migrantov, teda Poľska, Maďarska a Slovenska: Soros a ním financovaná sieť sa s nemalou podporou Bruselu snažia povaliť protimigračné vlády, aby namiesto nich nasadili vlády bábkové. Ich úlohou bude vo všetkom realizovať Sorosovu ideológiu, čo znamená prijať migračné kvóty a vpustiť do krajiny migrantov," uzatvára Origo.hu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá