Vadala bol v priateľoch na Facebooku, potvrdil Drucker. Vymazal ho

Vadala bol v priateľoch na Facebooku, potvrdil Drucker. Vymazal ho
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker zostáva na svojom poste. Reagoval tak na otázky novinárov k aktuálnej spoločenskej a politickej situácii. Vyjadrenia premiéra Roberta Fica týkajúce sa miliardára Georgea Sorosa komentovať nechcel. "Dôverujem, že sme vyspelou krajinou a že sa vieme dopracovať k štandardnému fungovaniu," povedal na brífingu.

Podľa medializovaných informácií mal šéf rezortu zdravotníctva na sociálnej sieti medzi priateľmi Antonina Vadalu, talianskeho podnikateľa pôsobiaceho na východe Slovenska s údajným prepojením na taliansku mafiu. Minister objasnil, že má na sociálnej sieti dva profily, jeden verejný, druhý súkromný.

"V rámci súkromného profilu som mal vyčerpaných päť tisíc priateľov, viac vás to nepustí. Snažil som sa vždy, keď som schvaľoval priateľov, pozrieť sa, či tam nie sú nejaké prejavy xenofóbie, násilnosti a tak ďalej. Ja si presne nepamätám, pri akej príležitosti sa mi dostal pán Vadala medzi priateľov, ale uznajte, že medzi pättisíc ľuďmi, to nie sú moji osobní priatelia," vysvetlil Drucker.

Minister nedisponoval žiadnou informáciou z bezpečnostných zložiek o spomínanej osobe. Po upozornení sa Drucker rozhodol stiahnuť zo svojho súkromného profilu všetky osoby, ktoré nepozná osobne. Vadalu minister nepovažuje za osobu známu z osobného kontaktu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá