Vůjtek po premiére na šampionáte: Prehrali sme za desať minút

Aktualizované:
Vůjtek po premiére na šampionáte: Prehrali sme za desať minút
Zdroj foto: ČTK
Vladimír Vůjtek v piatok po viac ako tridsaťročnej praxi hokejového trénera konečne zažil premiéru na majstrovstvách sveta. Úvod na striedačke Slovenska mu však nevyšiel podľa predstáv, keď jeho zverenci v piatok v Helsinkách podľahli Kanade 2:3.

"Nemôžem byť spokojný, pretože sme nezískali ani bod. Na druhej strane musím povedať, že chlapci boli na začiatku nervózni, odskakovali im puky a chvíľu trvalo, kým sa dostali do zápasu," uviedol hlavný kormidelník.

Kanaďania sa ujali vedenia v prvej tretine, no Slováci ich aj tak dokázali držať na uzde a v 22. minúte sa im podarilo vyrovnať z hokejky Tatara. Potom však prišli dve chyby vo vlastnom pásme a Kanada sa opäť dostala do tempa. "Keď sme vyrovnali, mysleli sme si, že s nimi dokážeme hrať vyrovnanú partiu zhora dole a nepochopiteľne sme otvorili hru. Bohužiaľ to nejde. Kanada je príliš silná a tie protiútoky vie perfektne," pokračoval tréner.

Aj keď sa v ďalšom priebehu sily na ihrisku vyrovnali, Slováci už nedokázali duel zvrátiť. Tréner ale nesmúti, pretože vie, že jeho zverenci mali na víťazstvo. "Mali sme na to vďaka výbornému výkonu brankára Petra Hamerlíka. Bohužiaľ, urobili sme tie dve chyby, keď sme Kanaďanom darovali puk a oni to samozrejme využili. To nás stálo aspoň ten bod," uviedol.

Slovenskí reprezentanti tak opäť doplatili na "hrúbkovosť", ktorá ich sprevádzala už v prípravných dueloch a opäť prehrali o jediný gól. "To isté sa stalo v zápase s Nórmi aj proti Nemecku. Proste nedokážeme hrať našu hru celých šesťdesiat minút. Dnes to bolo práve desať minút v druhej tretine, keď sme dostali dva góly," pomenoval príčinu neúspechu Vůjtek.

Rovnako zhodnotil duel aj obranca Andrej Sekera: "Hrali sme trošku rozhádzane, ale myslím si, že okrem tých desiatich minút sme im boli vyrovnaným súperom. Musíme hrať celých šesťdesiat minút naplno a potom máme veľkú šancu získať body v každom zápase." Kapitán tímu Zdeno Chára videl problém aj v zbytočnej nervozite. "Preto nám ušiel začiatok zápasu. Keď sme to prekonali, hrali sme lepšie a udržali sme ich s náskokom jediného gólu. V druhej tretine sme však stratili disciplínu a potrestali nás dvoma gólmi," dodal.

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá