Vláda sa mala stretnúť po kríze, začala až na druhý raz

Vláda sa mala stretnúť po týždňovej prestávke, po prvý raz od vypuknutia politickej krízy, ktorá nastala po zavraždení novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rokovanie sa však nezačalo, neprišiel dostatočný počet ministrov. Podarilo sa ho odštartovať až popoludní.

Rokovanie vlády naplánované na obvyklú 10. hodinu sa nezačalo. Dôvodom je nízky počet prítomných ministrov. Mnohí za seba na rokovanie poslali štátnych tajomníkov. Rokovanie kabinetu sa preto presunulo na 13.00 h, a vtedy sa ho údajne za účasti premiéra Roberta Fica i ministra vnútra Roberta Kaliňáka podarilo začať.

Podľa hovorkyne Beatrice Szabóovej je mnoho ministrov v zahraničí a čakalo sa na ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd), ktorý absolvoval urgentné lekárske vyšetrenie. Aby bola vláda zasadania schopná, musí prísť nadpolovičná väčšina jej členov, teda minimálne osem ministrov.


Ministri sa mali stretnúť po prvý raz od vypuknutia politickej krízy, ktorá nastala po zavraždení novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tá má zrejme dosah aj na šnúru výjazdových rokovaní kabinetu, ktoré sa začali v pondelok v okrese Rimavská Sobota, tento týždeň však nepokračujú.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá