Kontrolná komisia z europarlamentu sa chce stretnúť s Ficom i Kaliňákom

Osobitná kontrolná misia vyslaná Európskym parlamentom navštívi Slovensko 8. a 9.3. V jej radoch budú členovia parlamentného výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci a rozpočtového výboru.

Zriadenie inicioval Štefanec

Europoslanec Ivan Štefanec, ktorý zriadenie kontrolnej misie inicioval, uviedol, že detaily a personálne obsadenie tejto pracovnej cesty spresní v stredu popoludní o 15.00 h Konferencia predsedov EP. Poslanec pripomenul, že osobitná misia bola vytvorená pre závažné podozrenia, že vražda slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej je spojená s podvodmi v oblasti európskych dotácií.

Podľa návrhu pracovnej cesty europoslanci prídu na Slovensko v stredu večer, po pristáti na viedenskom letisku. Ich pracovný program sa ešte dolaďuje, avšak záujem majú o stretnutie so zástupcami slovenských mimovládnych organizácií, ktoré sa angažujú v boji proti korupcii, rovnako ako aj na stretnutí s novinármi.

Uctia si pamiatku novinára

Z oficiálnych predstaviteľov by sa chceli stretnúť s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom, predstaviteľmi ministerstva pôdohospodárstva a Pôdohospodárskej platobnej agentúry a na najvyššej úrovni aj s premiérom Robertom Ficom, ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou, ministrom financií Petrom Kažimírom, ako aj s podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu Petrom Pellegrinim.

V druhý deň svojej návštevy europoslanci navrhli stretnutie s riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry Petrom Hraškom, prezidentom Policajného zboru Tiborom Gašparom a so šéfom Finančnej spravodajskej jednotky Pavlom Vorobjovom. Pred uskutočnením tlačovej konferencie si chce skupina europoslancov v piatok popoludní pietnou spomienkou vo Veľkej Mači uctiť pamiatku zavraždeného novinára a jeho snúbenice.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá