V hlavnom meste bude ďalší veľký pochod za Kuciaka a Kušnírovú

V hlavnom meste bude ďalší veľký pochod za Kuciaka a Kušnírovú
Zdroj foto: SITA
Pochody v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej budú pokračovať. Organizátori ohlásili ďalší protest na piatok 9. marca, teda presne týždeň po pochode "Nechceme späť 90-te".

Pochod tentokrát nesie názov "Za slušné Slovensko" a organizátori Katarína Nagy Pázmány, Peter Nagy a študenti Karolína Farská a Juraj Šeliga majú aj požiadavky. Požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a takisto požadujú "novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin". Za organizátorov o tom informoval Juraj Šeliga. Presné miesto a čas bratislavského pochodu ešte spresnia. Zdôraznili, že nie sú členmi žiadnej politickej strany.

"Dnes je zrejmé, že premiér Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete. Z tohto dôvodu pokračujeme v občianskych zhromaždeniach a vyzývame všetkých občanov, aby sa k nám pridali a vytrvali," uviedli organizátori v tlačovej správe. "Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti," uzavreli.

Minulý týždeň sa konali v Bratislave dva pochody. Pietny pochod, na ktorom vystúpila aj Anna Remiášová, zorganizovalo v stredu OĽaNO. V piatok sa podľa odhadov 20 až 25-tisíc ľudí zišlo na Námestí slobody pred Úradom vlády SR. Na tomto pochode sa zúčastnil aj prezident Andrej Kiska, ale aj šéfredaktori a vydavatelia médií, ktorí prehovorili k účastníkom. Ďalšie tisícky ľudí si pamiatku Kuciaka a Kušnírovej uctili v desiatkach miest na Slovensku a po celom svete.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá