Most-Híd žiada rekonštrukciu vlády a bude rokovať s prezidentom

Most-Híd žiada rekonštrukciu vlády a bude rokovať s prezidentom
Zdroj foto: SITA/Diana Černáková
Vládna strana Most-Híd sa zúčastní na rokovaniach, ktoré inicioval prezident Andrej Kiska. Žiada rekonštrukciu vlády. Túto požiadavku smerom ku koaličným partnerom strana formulovala už cez týždeň. Most-Híd to oznámil vo svojom nedeľnom stanovisku.

Andrej Kiska vo svojom prejave vyzýval politické strany na rokovania o budúcnosti nielen tejto vlády, ale aj krajiny. „Paradoxne takúto možnosť hneď odmietla väčšina politických strán. Niektoré dnešné prejavy a vyhlásenia čelných predstaviteľov politických strán určite nepomohli k vyriešeniu vzniknutej situácie," uviedol vo svojom stanovisku koaličný Most-Híd. Stanovisko poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár.

„Aj preto vyzývame všetky politické strany, aby neeskalovali ďalej napätia a hľadali kroky k upokojeniu situácie. Strana Most-Híd sa zúčastní na rokovaniach, ktoré inicioval pán prezident. K riešeniam, ktoré navrhol je však potrebné nájsť väčšinovú alebo ústavnú podporu v parlamente, a tá zatiaľ na stole nie je," píše sa v stanovisku s tým, že je na mieste pomenovať aj možnosť, pri ktorej novú väčšinu nie je nutné hľadať, a tou možnosťou je rekonštrukcia tejto vlády.

„Túto našu požiadavku smerom k našim partnerom sme jasne naformulovali už cez týždeň. Zároveň sme spustili aj vnútrostranícky proces na úrovni okresov, ktorý uzavrieme na rokovaní Republikovej rady v pondelok 12. marca," píše sa na záver stanoviska. V Moste-Híd prevláda názor, že by mal odísť minister vnútra Robert Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá