NHL: Sekera asistoval, Edmontonu sa však na domácom ľade vyhrať nepodarilo

4.3.2018 08:36

Slovenský hokejista Andrej Sekera si pripísal asistenciu, Edmonton však doma podľahol New Yorku Rangers tesne 2:3 v stretnutí severoamerickej NHL. Rodák z Bojníc bol na ľade 17:23 min, získal jeden plusový bod a súperovho brankára Alexandra Georgijeva ohrozil piatimi strelami.

Dvadsaťdvaročný gólman zastavil 35 striel hráčov domácich, z toho 15 v tretej tretine, a dosiahol prvý triumf v NHL. V drese víťazného tímu sa dvoma bodmi za gól a asistenciu prezentoval krídelník Mika Zibanejad.

Hráči Arizony Coyotes zvíťazili na vlastnom ľade nad Ottawou Senators 2:1. Za domácich odohral 14:49 min útočník Richard Pánik, ale nebodoval. "Senátori" viedli od 4. min gólom Jeana-Gabriela Pageaua, Coyotes však otočili stav vo svoj prospech zásahmi Olivera Ekmana-Larssona a Jordana Martinooka. Za Ottawu stále nehral zranený skúsený Slovák Marián Gáborík.

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára bol na ľade 23:35 min pri triumfe nad Montrealom Canadiens 2:1 po predĺžení. Štyridsaťročný bek inkasoval dve trestné minúty za hákovanie. O triumfe Bruins rozhodol v predĺžení Brad Marchand. Predtým v 58. min vyrovnal v presilovej hre jeho spoluhráč Jake Debrusk.

Hráči tímu Tampa Bay Lightning zvíťazili 7:6 po samostatných nájazdoch nad Philadelphiou Flyers a upevnili si pozíciu na čele tabuľky Východnej konferencie.

Sumáre NHL

Tampa Bay - Philadelphia 7:6 po sam nájazdoch (1:3, 2:1, 3:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Stamkos (Hedman, Kučerov), 26. Hedman (Stamkos, Kučerov), 33. Girardi (Stamkos, Hedman), 45. J. T. Miller (Gourde, B. Point), 48. Stamkos (Kučerov, Killorn), rozhodujúci sam. nájazd Point - 8. Patrick (Giroux, Voráček), 15. Voráček (Patrick), 19. Hägg (Laughton, Provorov), 37. Lehterä (Weal, V. Filppula), 42. Provorov (V. Filppula), 58. Giroux (Provorov, Voráček)

Dallas - St. Louis 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 28. Pitlick (Roussel), 58. A. Radulov (Seguin, Jamie Benn), 63. Jamie Benn (Seguin) - 34. Barbašev (Dunn, Tarasenko), 53. Schwartz (Parayko)

Los Angeles - Chicago 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)

Góly: 25. Pearson, 27. A. Martinez (Kopitar, D. Brown), 38. Iafallo - 14. Oesterle, 51. Anisimov (J. Toews, P. Kane), 55. Hinostroza, 59. J. Toews (P. Kane, Seabrook), 60. P. Kane (Saad, J. Toews)Tomáš Jurčo (Chicago) 11:08 min, -1

Boston - Montreal 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 58. DeBrusk (Holden, Krug), 63. Marchand (Krug) - 10. GallagherZdeno Chára (Boston) 23:35 min, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku

Pittsburgh - New York Islanders 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 39. Hörnqvist (P. Kessel, Malkin), 52. Brassard (P. Kessel, Simon), 64. Crosby (J. Schultz, Letang) - 2. Davidson (Josh Bailey, S. Lee), 45. A. Lee (Tavares)

Arizona - Ottawa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 19. Ekman-Larsson (Keller, Stepan), 35. Martinook (Richardson, Cousins) - 4. Pageau (B. Ryan, Mark Stone)Richard Pánik (Arizona) 14:49 min, 1 strela na bránku, 3 "hity", zablokoval 1 strelu súpera

Washington - Toronto 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Góly: 4. Kuznecov (Bäckström, Carlson), 7. Ovečkin (T. Wilson, Bäckström), 17. Bäckström (Kuznecov, Carlson), 29. Carlson (Stephenson, Beagle), 31. J. Vrána (Kuznecov, Orlov) - 6. Hyman (R. Polák), 28. Kadri (Marleau, Dermott)

Edmonton - New York Rangers 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 26. McDavid (Benning, Talbot), 37. Nugent-Hopkins(McDavid, SEKERA) - 1. Kreider (Zibanejad, Gilmour), 28. Zibanejad (Bučnevič, Zuccarello), 30. Carey (C. McLeod, Desharnais)Andrej Sekera (Edmonton) 17:23 min, 0+1, +1, 5 striel na bránku