Bugárovci rozhodujú, ako ďalej. V hre je i odchod z koalície

V týchto chvíľach sa rozhoduje, ako sa koaličná strana Most-Híd zachová pri aktuálnom politickom zemetrasení, ktoré postihlo Slovensko po vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Jedna zo skloňovaných verzii hovorí o prepojení kalábrijskej mafie na najvyššie postavených ľudí v štáte. U bugárovcov silnejú hlasy, podľa ktorých by mal odstúpiť minister vnútra Robert Kaliňák či šéf polície Tibor Gašpar. Skloňuje sa i možný odchod z koalície.

Vládny Most-Híd rokuje o tom, čo so smeráckym ministrom vnútra Kaliňákom a policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Bugárovci sa zišli v NR SR po rokovaní Koaličnej rady, ktorá sa zaoberala súčasnou situáciou okolo vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

V Moste-Híd sú názory, že by Kaliňák mal odstúpiť z funkcie ministra. Prichádzajúci členovia strany nepovedali, či žiadajú Kaliňákovu hlavu a či v prípade jeho zotrvania vo funkcii odíde Most-Híd z koalície. Hovoriť chcú vo vnútri strany.      

František Šebej pred rokovaním ale priznal, že zdieľa názor ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, že na úrade vlády nemôžu byť ľudia spolupracujúci s mafiou. Prepojenia politiky s talianskou mafiou považuje za "desné". "Vôbec som si nepredstavoval, že niečo také je možné," povedal novinárom pri príchode na rokovanie.  Žitňanská nepovedala, či plánuje odísť z vlády podobne, ako to urobil Marek Maďarič. Nepovedala ani to, či by mal odstúpiť Kaliňák a či odíde Most-Híd z vlády. "Teraz sa nebudem vyjadrovať k ničomu," povedala.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá