Gašpar informoval o novinkách vo vyšetrovaní, majú prvých podozrivých

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky vypátrala polícia dve osoby, ktoré sa v piatok (23.2.) dohadovali, že si majú zobrať zbrane a ísť do obce Veľká Mača.

Návrh na väzobné stíhanie

Polícia podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara zadržala jednu osobu v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára a jeho priateľky vo Veľkej Mači. Ako uviedol Gašpar dnes na tlačovej besede, polícia vykonala okolo Veľkej Mače, kde sa vražda stala, viaceré zaisťovacie úkony a začala vyhodnocovať všetky informácie.

Podľa Gašpara pomocou použitia informačno-technických prostriedkov polícia zistila, že v piatok sa dohadovali dve osoby, dlhodobo podozrivé z drogovej trestnej činnosti, že majú ísť do obce a zobrať si zbrane. Ďalšia osoba sa pohybovala v obci cez pozemky a ploty a následne nastúpila do auta. "Pustili sme sa po tejto stope. Boli vykonané domové prehliadky a vypočuté viaceré osoby. Zaistili sme 160 gramu pervitínu, náboje, krátku strelnú zbraň a množstvo chladných zbraní. Jedna osoba už je obvinená. Bol spracovaný návrh na väzobné stíhanie. Verifikujú sa informácie, o čom mali byť zbrane a prečo vo Veľkej Mači,“ uviedol Gašpar s tým, že polícia koná a vyvíja maximálne úsilie.

 

Najpravdepodobnejšia verzia vraždy

Gašpar novinárov informoval, že vo Veľkej Mači zabíjala jedna zbraň, teda polícia môže pracovať s verziou, že smrtiace náboje vyšli z jednej zbrane. Čas vraždy sa podľa neho ešte konkretizuje. Polícia sa podľa Gašpara intenzívne naďalej venuje najpravdepodobnejšej verzii vraždy, ktorá súvisí s občanmi Talianska podnikajúcimi na Slovensku. Zároveň uviedol, že vyšetrovanie sa deje na NAKA a ani on nepozná všetky informácie.

Na otázky, či sa nechystá odstúpiť povedal, že sa pre takýto krok rozhodne v pravý čas. Novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa zatiaľ dostupných informácií ide o úkladnú vraždu. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá