Kuciakovu vraždu v zahraničí prirovnali k poprave maltskej novinárky

Vraždu novinára portálu Aktuality Jána Kuciaka a jeho priateľky si všímajú aj v zahraničí. Informujú o nej českí novinári, ale aj prestížny denník Washington Post, agentúry AP a Reuters, korešpondenti z rôznych krajín v Bruseli, nemecký Focus a portál Meedia, ale aj americká abcNews.

Viacerí zahraniční novinári, hlavne na svojich twitterových účtoch, v tejto súvislosti pripomínajú aj nedávnu smrť novinárky Daphne Caruana Galizia na Malte. Zabil ju výbuch v aute. Vlajky na pol žrde stiahla aj Európska komisia, kondolencie zaslal aj pápež František. Galizia bola investigatívna novinárka, písala o maltskej vláde aj opozícii.

Českí novinári v súvislosti s vraždou Kuciaka pripomínajú výroky ich prezidenta Miloša Zemana, ktorý v spoločnosti ruského prezidenta Vladimíra Putina "žartoval o likvidovaní novinárov".

Vplyvný český politik Miroslav Kalousek napísal, že Kuciak bol rovnako starý ako jeho syn. "Myslím na jeho rodičov a neviem si predstaviť väčšie utrpenie. Takáto ohavnosť musí byť potrestaná. Európa nesmie byť miesto, kde sa za slobodu slova platí životom," tweetol Kalousek.

Vo Veľkej Mači zastrelili reportéra Aktualít Jána Kuciaka a jeho priateľku. Úkladná vražda reportéra pravdepodobne súvisí s jeho investigatívnou činnosťou, informoval policajný prezident Tibor Gašpar.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá