V Somálsku vybuchli autá naložené výbušninami, hlásia obete

V Somálsku vybuchli autá naložené výbušninami, hlásia obete
Zdroj foto: TASR
Najmenej 22 ľudí prišlo v piatok o život pri útokoch v centre somálskej metropoly Mogadišo. Pre agentúru DPA to povedal riaditeľ mestskej nemocnice Maxamed Yuusuf.

V centre Mogadiša vybuchli v piatok dve autá naložené výbušninami, po ktorých nasledovala streľba medzi militantami a príslušníkmi bezpečnostných zložiek. Jeden útok mieril na prezidentský palác a druhý na budovu tamojšej tajnej služby. K zodpovednosti za tieto činy sa následne prihlásila militantná džihádistická skupina aš-Šabáb. Islamisti to oznámili prostredníctvom spriaznenej rozhlasovej stanice Andalus.

Piatkové incidenty prerušili krátke, pomerne pokojné obdobie v Mogadiše, ktoré bolo roky terčom útokov aš-Šabábu. Táto východoafrická odnož teroristickej siete al-Káida bojuje v Somálsku dlhé roky za zavedenie prísnej podoby islamu v tejto krajine Afrického rohu. Napriek stratám území z posledných rokov naďalej podniká vražedné útoky v mnohých častiach Somálska, predovšetkým v hlavnom meste Mogadišo. Bombový útok vlani v októbri si vyžiadal životy 512 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá