Korupčný škandál môže byť vyriešený, kľúčový svedok bude vypovedať

Jedna z korupčných káuz izraelského premiéra Benjamina Netanjahua môže byť už onedlho vyriešená. Kľúčový svedok bude vypovedať o údajných korupčných dohodách medzi vládou a telekomunikačnou spoločnosťou Bezek.

Podozrievajú firmu Bezek

Blízky spolupracovník izraelského premiéra Benjamina Netanjahua súhlasil, že v zastúpení štátu podá svedectvo o údajných korupčných dohodách medzi vládou a najväčšou telekomunikačnou spoločnosťou Bezek. Uviedol to izraelský spravodajský portál Ynetnews.

Šloma Filbera, ktorého zatkli spolu s ľuďmi z vedenia firmy Bezek, Netanjahu osobne menoval za šéfa izraelského ministerstva pre komunikáciu. Polícia podozrieva spoločnosť Bezek, že výmenou za obchodné výhody prisľúbili pozitívne informovanie o politike Benjamina Netanjahua. Dohoda sa týkala informovania na obľúbenom spravodajskom webe Walla, ktorý kontroluje koncern Eurocom. Spoločnosť Bezek patrí do portfólia Eurocomu. V uvedenom prípade Netanjahu nefiguruje ako podozrivá osoba. Vedenie firmy Bezek tieto obvinenia odmietlo.

TOP videá

Čelí obvineniam z korupcie

Podľa portálu Ynetnews Filber súhlasil, že v súvislosti s touto kauzou bude v mene štátu vypovedať, čo môže ešte viac skomplikovať Netanjahuovu situáciu v čase, keď čelí pribúdajúcim obvineniam z korupcie. Príslušné úrady zatiaľ nepotvrdili, či sa s Filberom dohodli.

Polícia uviedla, že Netanjahuov bývalý hovorca Nir Hefec sa v prípade žaloby zo sprenevery verejných financií, ktorej čelí manželka Netanjahua, pokúsil podplatiť sudcu. Samotného premiéra polícia vypočúva v dvoch kauzách týkajúcich sa možného úplatkárstva, sprenevery a prekročenia právomocí. Netanjahu popiera akékoľvek previnenie a tvrdí, že ide o politicky motivovaný hon na neho, zorganizovaný nepriateľskými médiami.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá