Kybernetická bezpečnosť a pranie špinavých peňazí ako zámienka pre tvrdšiu kontrolu občanov zo strany štátu? Zatiaľ by to tak mohlo vyzerať.
Ministerstvo vnútra navrhuje vytvoriť vlastný register účtov, pričom jeho súčasťou by bola aj možnosť skontrolovať výšku zostatku na účte. Banky upozorňujú, že takáto zmena by odkryla bankové tajomstvo a bola by nad rámec európskych pravidiel. Údaje ktoréhokoľvek majiteľa bankového účtu by si mohli pozrieť nielen bankári, ale aj policajti, prokurátori či tajné služby. A to aj v prípade, že tam nie je žiadne podozrenie na pranie peňazí a majiteľ účtu nie je podozrivý z trestnej činnosti.
V dnešnej relácii Tak takto?! o 12:30 budeme hovoriť o formách, akými štát vstupuje do nášho súkromia a o miere, ktorú musíme strpieť. Hostkou Anky Žitnej bude expertka na ochranu osobných údajov LUCIA SEMANČÍNOVÁ.


Viac
k Téme
Boj s praním peňazí či zásah do súkromia? Register účtov rozdelil odborníkov
Štát si chce posvietiť na bankové účty ľudí aj firiem. Ministerstvo vnútra plánuje vytvoriť centrálny register účtov. Polícia, súdy či vojenské spravodajstvo by tak malo prístup k informáciám, koľko kto vlastní peňazí. Dôvodom má byť boj proti praniu špinavých peňazí. Odborníci a podnikatelia ale nesúhlasia a hovoria o narušovaní súkromia.
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3