Sarkozymu sa v predvolebnom dueli nepodarilo zložiť Hollanda

Sarkozymu sa v predvolebnom dueli nepodarilo zložiť Hollanda
Zdroj foto: SITA
Hašterenie na školskom dvore pripomínala televízna debata francúzskych prezidentských kandidátov pred nedeľňajším druhým kolom volieb. Nicolas Sarkozy napriek opakovaným výpadom proti socialistovi Francoisovi Hollandeovi neohrozil jeho postavenie favorita.

Hollande, ktorý v prieskumoch vedie o šesť až desať percentuálnych bodov, počas takmer trojhodinovej debaty pôsobil pokojne, na rozdiel od Sarkozyho, ktorý často vystupoval rozčúlene a napäto.
Podľa politických komentátorov debata nálady voličov nezmenila a pravdepodobne len posilnila ich preferencie. "Táto debata by nemala veci zmeniť a keďže Francois Hollande je v pozícii favorita, on by mal mať z nej osoh," povedal analytik Jerome Fourquet z agentúry Ifop. Debatu si podľa odhadov pozrela polovica zo 44,5 milióna voličov.


Francúzski televízni komentátori Sarkozyho výkon prirovnali k "boxerovi", kým Hollande debatu viedol "ako zápasník džuda," ktorý vtipom a poznámkami vyvádzal súpera z rovnováhy.
Sarkozy, ktorý bojuje o politické prežitie, rivala opakovane obviňoval, že klame o ekonomických údajoch. "Pán Hollande. Keď tak nehanebne klamete, musím to akceptovať?" spýtal sa, keď oponent povedal, že prezident je vždy spokojný so svojimi výsledkami.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá